Ogłoszenia Parafialne

21.04.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory.

 

·       Również dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

 

·       W poniedziałek o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie dla Marianek.

 

·       We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

 

·       W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Świętej nabożeństwo błagalne o urodzaje. 

 

·      W piątek na godzinę 19:30 zapraszam na Wieczór Uwielbienia.

 

·      W niedzielę, 28 kwietnia planujemy wyjazd do Multikina w Zabrzu na seans filmu "Niebo nie może czekać". Jest to film dokumentalny o życiu bł. Carlo Acutisa, który jest jednym z patronów Kongresu Eucharystycznego. Początek seansu o godz. 17:00. Cena biletu to 14 zł od osoby płatne przy zapisach. Zapisy na seans w zakrystii do 21 kwietnia włącznie. Osoby, które pojadą do kina własnym samochodem proszone są o udzielenie informacji, ile osób dodatkowo mogłyby zabrać. Z kolei osoby, które nie mają transportu również proszę 
o zgłoszenie tego faktu w zakrystii. Wyjazd około 16:30. Zbiórka w holu Multikina o 16:50.

 

·       Przypominam również, że w dniach 11 - 12 maja odbędzie się nasza dwudniowa pielgrzymka parafialna. W programie: m. in. zwiedzanie katedry w Gnieźnie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz zwiedzanie Torunia. Szczegóły na plakatach, a zapisy 
w Zakrystii.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Szkolnej.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi analiza treść deklaracji o godności człowieka, opublikowanej przez Dykasterię Nauki Wiary, a także o posłudze i wyjątkowej roli duchownych w świetle „Dzienniczka” św. siostry Faustyny

14.04.2023

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory

 

·      W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. I spotkanie młodzież klas 1. przygotowująca się do sakramentu bierzmowania

 

·       W środę po Mszy św. szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

·       W czwartek na godz. 18.00 - w ramach czwartkowych wydarzeń kongresowych w parafii - zapraszam na Mszę św. z modlitwą w intencji uzdrowienia.

 

·      W sobotę, również w ramach parafialnego udziału w Kongresie Eucharystycznym, przewidziana jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Przezchlebiu. Rozpoczęcie o godzinie 9:00, zakończenie o godzinie 17:00. By zapewnić nieprzerwaną ciągłość adoracji prosimy o wpisanie się osób chętnych na daną godzinę na listę, która znajduje się w zakrystii. Adoracja odbędzie się pod warunkiem zapełnienia się listy osób adorujących Przenajświętszy Sakrament. W czasie adoracji, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

·      W niedzielę, 28 kwietnia planujemy wyjazd do Multikina w Zabrzu na seans filmu "Niebo nie może czekać". Jest to film dokumentalny o życiu bł. Carlo Acutisa, który jest jednym z patronów Kongresu Eucharystycznego. Początek seansu o godz. 17:00. Cena biletu to 14 zł od osoby płatne przy zapisach. Zapisy na seans w zakrystii do 21 kwietnia włącznie. Osoby, które pojadą do kina własnym samochodem proszone są o udzielenie informacji, ile osób dodatkowo mogłyby zabrać. Z kolei osoby, które nie mają transportu również proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii. Wyjazd około 16:30. Zbiórka w holu Multikina o 16:50

 

·       Przypominam również, że w dniach 11 - 12 maja odbędzie się nasza dwudniowa pielgrzymka parafialna. W programie: m. in. zwiedzanie katedry w Gnieźnie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz zwiedzanie Torunia. Szczegóły na plakatach, a zapisy 
w Zakrystii.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za wszystkich rodziców oczekujących potomstwa.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o tym, jak przebiegał chrzest Mieszka I oraz chrystianizacja Polski, a także o tym jak czytać Pismo Święte?

07.04.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronkę.

 

·      Także dziś zgodnie po Mszach Świętych zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. 

 

·      Podczas ostatnich zbiórek udało się nam uzbierać: 3139 zł na odbudowę plebanii w Kozłowie, 1176 zł na KUL, podczas Adoracji Krzyża 2832 zł, ofiary te przeznaczone są na Grób Pański w Ziemi Świętej, a podczas zbiórek na Gorzkich Żalach, na kwiaty do Bożego grobu 3311 zł. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać. 

 

·      W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca. 

 

·       W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

 

·      W dniach 11 - 12 maja odbędzie się nasza dwudniowa pielgrzymka parafialna. W programie: m. in. zwiedzanie katedry w Gnieźnie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz zwiedzanie Torunia. Koszt 380 zł/osobę Cena zawiera przejazd, ubezpieczenie, nocleg w pokojach 2-3 osobowych z łazienką, obiad i kolację w sobotę, śniadanie w niedzielę oraz bilety wstępów. Wyjazd będzie z miejsc zbiórki z Przezchlebia, Ziemięcic i Świętoszowic. Serdecznie zapraszam, by wspólnie spędzić ten czas! Zapisy w Zakrystii, konieczność wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł przy zapisie.

 

·      Informuję również, że z powodu małej ilości chętnych planowane wcześniej pielgrzymki do Austrii oraz do Fatimy zostają przesunięte w czasie. Pielgrzymka  do Austrii - nowy termin  5-6.10.2024, natomiast pielgrzymkę do Fatimy  planujemy w miesiącu kwietniu 2025 roku.  Konkretny termin pielgrzymki  oraz aktualną cenę podamy w okolicach wakacji  - zapisywać można się już, a o miejscu decyduje kolejność zgłoszeń. Pielgrzymki będą połączone z inną parafią, tak by udało się nam uzbierać pełny autokar.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego modlimy się za wszystkich zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o nadziei dla grzeszników płynącej z Dzienniczka Siostry Faustyny, a także wyjaśnienie w jakim celu s. Faustyna napisała ten dzienniczek. 

31.03.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory Wielkanocne.

 

·      Także dziś zgodnie z wolą Biskupa Gliwickiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz odbudowy plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Parafia ta została dotknięta w październiku minionego roku tragicznym w skutkach pożarem, w wyniku którego zginął proboszcz, ks. Andrzej Wandzel. Przeprowadzona dziś zbiórka do puszek będzie wyrazem solidarności wspólnoty diecezjalnej z parafią w Kozłowie, która podejmuje trud odbudowy zniszczonej w wyniku pożaru plebanii.

 

·      Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa. W tym dniu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

 

·      W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, czwartek, piątek i sobota miesiąca, jednak z racji przypadającej oktawy Wielkanocy, w której każdy dzień ma rangę uroczystości – opuszcza się ich liturgiczny obchód. We wtorek po Mszy Świętej odśpiewamy jednak koronkę do św. Michała Archanioła, a w piątek w ramach Kongresu Eucharystycznego po Mszy Świętej rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00. 

 

·      Z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 

·       W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zapraszam na godzinę 14:30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz Koronkę. 

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Stawowej. 

 

·      Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś powiększone, świąteczne wydanie, w którym między innymi obszerny blok artykułów o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

 

·      Zmarł nasz parafianin, śp. Michał Duraj z Ziemięcic. Data jego pogrzebu zostanie jeszcze ustalona. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

24.03.2024

 

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

·      Rozpoczynamy dziś obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to najważniejszy czas w całym roku liturgicznym. Zachęcam do duchowego przygotowania się do tego, poprzez skorzystanie z Sakramentu Pokuty: w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17:00 do 17:55, w czwartek od godziny 07:30 do 09:00 oraz od 16:00 do 17:30, w piątek od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:30 i w sobotę od 9:00 do 10:30. Proszę zwrócić uwagę, że spowiedź przed nabożeństwami Triduum w czwartek i piątek kończy się o godzinie 17:30 z racji na konieczność przygotowania się do Liturgii.

 

·      W Wielki Czwartek Msza Krzyżma w naszej Katedrze zostanie odprawiona o godzinie 10:00, a Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w naszym Kościele o godzinie 18:00. Po Mszy adoracja w Ciemnicy do godziny 22:00. W tym dniu także rozpoczyna się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny w parafiach.

 

·      W Wielki Piątek zapraszam na godzinę 8:00 na Ciemną Jutrznię, o godzinie 9:00 na Drogę Krzyżową, po której rozpocznie się adoracja w Ciemnicy do godziny 17:55. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18:00. Po Liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godziny 22:00. Od godziny 21:00 adoracje będzie prowadził zespół uwielbieniowy. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. 

 

·      W Wielką Sobotę również zapraszam na godzinę 8:00 na Ciemną Jutrznię po której nastąpi rozpoczęcie adoracji przy Bożym Grobie. Zakończenie o godzinie 18:55. Święcenie pokarmów o godzinie 12:00 w Przezchlebiu, a o godzinie 13:00 i 14:00 w Ziemięcicach. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 19:00. Proszę o przyniesienie świec.

 

·      W Niedzielę Wielkanocną zapraszam do uczestnictwa w Uroczystej Rezurekcji o godzinie 7:00 oraz na uroczyste Nieszpory wielkanocne na godzinę 14:30. Nie będzie Godzinek ku czci NMP oraz Mszy Świętej o godzinie 8:00.

 

·      W wielkim tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

·      Zapraszam wszystkich chętnych do podtrzymania tradycji „kołatania”. W Wielki Piątek o godzinie 6:00, 12:00 i 15:00 oraz w Wielką Sobotę o godzinie 6:00 i 12:00.Wyjście z przed kościoła, trzeba posiadać własną kołatkę. W związku z tym zwracam się z prośbą: jeśli ktoś posiada w domu taką kołatkę, której moglibyśmy użyć, by przyniósł ją do zakrystii.

 

·      Parafialna Rada Duszpasterska podjęła decyzję, by co drugi miesiąc była przeprowadzana - po Mszach św. niedzielnych - zbiórka celowa na pokrycie wydatków remontowych lub naprawczych naszego kościoła.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Sosnowej. 

 

·      Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi dodatek specjalny – medytacje na wielki tydzień, a także wywiad z nowy Przewodniczącym KEP, abp. Tadeuszem Wojda.  

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi, siedziba: Ziemięcice, Mikulczycka 16.