Ogłoszenia Parafialne

12.05.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nabożeństwo majowe.

 

·      Także dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ośrodek w Rusinowicach

 

·      W czwartek w ramach wydarzeń kongresowych zapraszam na godzinę 18:00 na Mszę Świętą w kaplicy w Przezchlebiu. Jest to również 16. Dzień miesiąca, po Mszy Świętej zostanie tam odprawione nabożeństwo ku czci św. Jadwigi.  

 

·      W piątek na godzinę 19:30 zapraszam na Wieczór Uwielbienia w ramach czuwania przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

·      W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

 

·      Także w przyszłą Niedzielę w naszej parafii o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby przed uroczystością odbędą się w poniedziałek i środę o godzinie 19:00. Natomiast w sobotę o godzinie 9:00 będzie miała miejsce pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych. 

 

·      Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po Mszy Świętej, w sobotę o godzinie 17:30, a w niedzielę o godzinie 14:30

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za dzieci, które w przyszłą Niedzielę przyjmą pierwszą Komunię Świętą oraz ich rodziców i chrzestnych.

 

·      W naszym Kościele w ramach testu wprowadzono nowy system Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Światło, w tym światło świec od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa. Świeca jest obecna w życiu chrześcijanina od Chrztu św. poprzez Pierwszą Komunię, Sakrament Bierzmowania, aż do ostatniej posługi. Towarzyszy nam przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci. Wierzymy w ochronna i błogosławioną moc ognia. Do dziś w niektórych rodzinach widać w oknach podczas burzy zapalone gromnice. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrażeniem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień zawsze dąż ku górze, a wraz z nim nasze modlitwy: prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Zapalona świeca jakby przedłuża nasze modlitwy – my wychodzimy już z kościoła, a świeca przez długi czas przypomina jeszcze naszą modlitewną intencję.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi artykuły o objawieniach Fatimskich, a także o powstającym Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć w Trzebini.

05.05.2024

 • Dziś w ramach wydarzeń Parafialnego Kongresu Eucharystycznego zapraszam na godzinę 15:00 na nabożeństwo Eucharystyczne „Czas to miłość” przygotowane przez szkolny zespół 4plus i młodzież.
 • W poniedziałek odbędzie się w naszej parafii wieczór ze św. Szarbelem, którego specjalnym gościem będzie Pan Raymond Nader z Libanu – założyciel Rodziny św. Szarbela, który podróżuje po całym świecie, dając świadectwo swej wiary. Wieczór rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18:00 po której odbędzie się krótkie nabożeństwo. Po nabożeństwie świadectwo wygłosi Pan Raymond, będzie też możliwość przyjęcia błogosławieństwa olejkami św. Szarbela.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, Koronka do św. Michała Archanioła zostanie połączona z nabożeństwem majowym.

 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe w których kościół modli się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Po Mszach Świętych zapraszam na nabożeństwo i procesję do krzyża przy kościele, które odbywać się będą w ramach nabożeństw majowych.

 • W środę przypada także uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski.

 • W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej, w soboty o godzinie 17:30 oraz w Niedzielę o godzinie 14:30. W soboty nie będzie możliwości spowiedzi bezpośrednio przed Mszą Święta.

 • Przypominamy o pielgrzymce parafialnej do Lichenia w dniach 11 -12 maja. Najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu: zbiórka - Przezchlebie 4:55 skrzyżowanie ul. Szkolnej i Dworcowej (Delikatesy), Ziemięcice 5:00 obok kościoła Świętoszowice 5:05 skrzyżowanie obok pętli autobusowej. Resztę wpłaty za pielgrzymkę (280 zł) przyjmujemy w zakrystii do poniedziałku (06.05) włącznie. Szczegółowy plan pielgrzymki został rozesłany indywidualnie.

 • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Rusinowicach.

 • W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej z racji Dni Krzyżowych modlimy się za rolników.

 • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o naszych świętych, którzy są filarami polskiej maryjności, a także o historii polskich barw narodowych.

28.04.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory.

 

·      Przypominam o naszym dzisiejszym seansie kinowym. Zbiórka w Multikinie o godzinie 16:50

 

·      W naszej gazetce parafialnej znajduje się plan parafialnych wydarzeń w ramach Kongresu Eucharystycznego. Zachęcam do zapoznania się i uczestnictwa w tych wydarzeniach. W najbliższym tygodniu w przyszłą Niedzielę zapraszam na godzinę 15:00 na nabożeństwo Eucharystyczne „Czas miłości” przygotowane przez szkolny zespół 4plus i młodzież. 

 

·      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy Świętej rozpoczęcie adoracji i okazja do spowiedzi, zakończenie o godzinie 21:00 Apelem Jasnogórskim. W sobotę o godzinie 8:00 Msza Święta w intencji czcicieli Różańca Świętego.

 

·      W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski.

 

·      Także w środę rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej, w soboty o godzinie 17:30 oraz w Niedzielę o godzinie 14:30. W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo majowe będzie odprawione wyjątkowo po porannej Mszy Świętej, a w kolejne soboty maja nie będzie możliwości spowiedzi bezpośrednio przed Mszą Święta.

 

·      W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji. 

 

·      Jak co roku, 1 maja  ruch Szensztacki organizuje XI pieszą pielgrzymkę z Żernik do Sanktuarium w Rokitnicy. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Żernikach. Trasa liczy ok. 10 km - 3,5 godziny drogi. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce.

 

·      Już teraz zapraszam także na ważne wydarzenie parafialnego Kongresu Eucharystycznego. W poniedziałek 6 maja odbędzie się w naszej parafii wieczór ze św. Szarbelem, którego specjalnym gościem będzie Pan Raymond Nader z Libanu – założyciel Rodziny św. Szarbela, który podróżuje po całym świecie, dając świadectwo swej wiary. Wieczór rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18:00 po której odbędzie się krótkie nabożeństwo. Po nabożeństwie świadectwo wygłosi Pan Raymond, będzie też możliwość przyjęcia błogosławieństwa olejkami św. Szarbela.

 

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej z racji wspomnienia św. Floriana modlimy się za strażaków z naszej parafii.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi kilka artykułów dotyczących Unii Europejskiej z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii.

 

·       Zmarł nasz parafianin ś.p. Józef Wojtasik ze Świętoszowic. Jego pogrzeb odbędzie się 
w poniedziałek o godzinie 10:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

21.04.2024

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory.

 

·       Również dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

 

·       W poniedziałek o godzinie 16:30 odbędzie się spotkanie dla Marianek.

 

·       We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.

 

·       W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Świętej nabożeństwo błagalne o urodzaje. 

 

·      W piątek na godzinę 19:30 zapraszam na Wieczór Uwielbienia.

 

·      W niedzielę, 28 kwietnia planujemy wyjazd do Multikina w Zabrzu na seans filmu "Niebo nie może czekać". Jest to film dokumentalny o życiu bł. Carlo Acutisa, który jest jednym z patronów Kongresu Eucharystycznego. Początek seansu o godz. 17:00. Cena biletu to 14 zł od osoby płatne przy zapisach. Zapisy na seans w zakrystii do 21 kwietnia włącznie. Osoby, które pojadą do kina własnym samochodem proszone są o udzielenie informacji, ile osób dodatkowo mogłyby zabrać. Z kolei osoby, które nie mają transportu również proszę 
o zgłoszenie tego faktu w zakrystii. Wyjazd około 16:30. Zbiórka w holu Multikina o 16:50.

 

·       Przypominam również, że w dniach 11 - 12 maja odbędzie się nasza dwudniowa pielgrzymka parafialna. W programie: m. in. zwiedzanie katedry w Gnieźnie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz zwiedzanie Torunia. Szczegóły na plakatach, a zapisy 
w Zakrystii.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Szkolnej.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi analiza treść deklaracji o godności człowieka, opublikowanej przez Dykasterię Nauki Wiary, a także o posłudze i wyjątkowej roli duchownych w świetle „Dzienniczka” św. siostry Faustyny

14.04.2023

·      Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory

 

·      W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. I spotkanie młodzież klas 1. przygotowująca się do sakramentu bierzmowania

 

·       W środę po Mszy św. szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

·       W czwartek na godz. 18.00 - w ramach czwartkowych wydarzeń kongresowych w parafii - zapraszam na Mszę św. z modlitwą w intencji uzdrowienia.

 

·      W sobotę, również w ramach parafialnego udziału w Kongresie Eucharystycznym, przewidziana jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Przezchlebiu. Rozpoczęcie o godzinie 9:00, zakończenie o godzinie 17:00. By zapewnić nieprzerwaną ciągłość adoracji prosimy o wpisanie się osób chętnych na daną godzinę na listę, która znajduje się w zakrystii. Adoracja odbędzie się pod warunkiem zapełnienia się listy osób adorujących Przenajświętszy Sakrament. W czasie adoracji, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

·      W niedzielę, 28 kwietnia planujemy wyjazd do Multikina w Zabrzu na seans filmu "Niebo nie może czekać". Jest to film dokumentalny o życiu bł. Carlo Acutisa, który jest jednym z patronów Kongresu Eucharystycznego. Początek seansu o godz. 17:00. Cena biletu to 14 zł od osoby płatne przy zapisach. Zapisy na seans w zakrystii do 21 kwietnia włącznie. Osoby, które pojadą do kina własnym samochodem proszone są o udzielenie informacji, ile osób dodatkowo mogłyby zabrać. Z kolei osoby, które nie mają transportu również proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii. Wyjazd około 16:30. Zbiórka w holu Multikina o 16:50

 

·       Przypominam również, że w dniach 11 - 12 maja odbędzie się nasza dwudniowa pielgrzymka parafialna. W programie: m. in. zwiedzanie katedry w Gnieźnie, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz zwiedzanie Torunia. Szczegóły na plakatach, a zapisy 
w Zakrystii.

 

·      W tym tygodniu w ramach Modlitwy Sąsiedzkiej modlimy się za wszystkich rodziców oczekujących potomstwa.

 

·       Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym dziś między innymi o tym, jak przebiegał chrzest Mieszka I oraz chrystianizacja Polski, a także o tym jak czytać Pismo Święte?

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi, siedziba: Ziemięcice, Mikulczycka 16.