Ogłoszenia parafialne

14.06.2026

  • Dziś o godzinie 9:30 zapraszam do uczestnictwa w Mszy Świętej odpustowej w kaplicy
    w Przezchlebiu.

 

  • Także dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo do NSPJ. Zachęcam także do uczestnictwa w nabożeństwach codziennie po Mszy Świętej.

 

  • W zeszłym tygodniu podczas zbiórki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie udało się nam uzbierać 933 zł

 

  • W czwartek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

 

  • W sobotę, na godz. 10:00 zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w naszej parafii.

 

  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów zakupu pelletu.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Wodnej

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o proteście rodziców i nauczycieli, a także o prowadzeniu biznesu zgodnie z Ewangelią.

07.06.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo do NSPJ.

 

  • Dziś po Mszach Świętych w odpowiedzi na apel Metropolity Warszawskiego odbędzie się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

  • Zapraszam do udziału w nabożeństwach do NSPJ oraz w procesjach eucharystyczny do czwartku włącznie. W czwartek po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

 

  • W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Po Mszy świętej w ramach nabożeństwa czerwcowego zostanie odprawione nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne, odmówimy także Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ, zachęcam do udziału w tym nabożeństwie. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

 

  • W sobotę na godz. 13:00 zapraszam wszystkie dzieci zaangażowane we wspólnotach: ministrantów, lektorów, marianek, scholi i „zagrody owieczek” na spotkanie przy ognisku.

 

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego, patrona kaplicy w Przezchlebiu. Msza odpustowa w kaplicy o godz. 9:30.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za wszystkich współpracowników przy parafii (kościelnych, osoby dbające o czystość, o kwiaty, o teren wokół kościoła, pracujące przy dekoracjach itd.)

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o dziewięciu polskich beatyfikowanych salezjanach oraz o zrozumieniu Adoracji Najświętszego Sakramentu.

31.05.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe.

 

  • Podczas zbiórki specjalnej na zakup pelletu do ogrzewania naszego Kościoła udało się nam uzbierać 5120 zł. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.

 

  • W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec a wraz z nim nabożeństwa do NSPJ, które będą odprawiane codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę o godzinie 14:30.

 

  • W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, piątek i sobota miesiąca. We wtorek o godzinie 17:45 Koronka do św. Michała Archanioła. W piątek po nabożeństwie do NSPJ, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00, natomiast w sobotę o godzinie 8:00 Msza Święta w intencji czcicieli Różańca Świętego.

 

  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tzw. Boże Ciało. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszymy w procesji ulicami naszej miejscowości. Zapraszam do udziału poczty sztandarowe, górników do baldachimu, młodzież do niesienia figur, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach oraz dzieci sypiące kwiaty, a o przygotowanie czwartego ołtarza proszę mieszkańców Ziemięcic. Przypominam także, że za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

 

  • W piątek po Bożym Ciele Biskup gliwicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania piątkowego postu.

 

  • W trakcie oktawy zapraszam do udziału w Eucharystiach i procesjach wokół kościoła.

 

  • W sobotę przypada 99. rocznica poświęcenia naszego Kościoła. O godzinie 18:00 zapraszam na uroczystą Mszę Świętą w intencji budowniczych i dobroczyńców.

 

  • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 będziemy obchodzić 1. rocznicę Komunii Świętej. Próba dla dzieci odbędzie się w środę po Mszy Św. szkolnej.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o pierwszej encyklice papieża Leona XIV. Dostępny jest także nowy numer Gościa Extra zatytułowany „Św. Piotr i Jego następcy”.

24.05.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

  • Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny.

 

  • Zapraszam wszystkie dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa w Mszach Świętych
    i nabożeństwach majowych w ramach „białego tygodnia”

 

  • W poniedziałek obchodzić będziemy święto NMP, Matki Kościoła, tzw. Drugi Dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego.

 

  • We wtorek przypada Dzień Matki, zapraszam wszystkie Matki na Mszę Świętą w ich intencji o godzinie 18:00.

 

  • W sobotę o godz. 10:00 w naszym kościele będziemy obchodzić uroczystość
    I Komunii św. dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ziemięcicach.

 

  • Także w sobotę o godzinie 14:00 Zagroda Owieczek zaprasza na zajęcia twórcze wszystkie dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia odbędą się w salce przy kościele.

 

  • W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców i chrzestnych.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. „Czy Duch Święty może się mylić?” – czyli jak odróżnić autentyczny głos Ducha Bożego od podszeptów ducha tego świata oraz o tym jak ważna jest modlitwa o nowe powołania.

17.05.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

  • Dziś Mszach Świętych odbędzie się zbiórka specjalna na pokrycie kosztów zakupu pelletu do ogrzewania naszego Kościoła.

 

  • W piątek na godzinę 19:30 zapraszamy do udziału w czuwaniu modlitewnym przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, prowadzonym przez Zespół „Obdarowani”.⁠

 

  • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00, będziemy obchodzić uroczystość I Komunii Świętej. Próby dla dzieci: w poniedziałek (18.05) o godz. 16:15 i ⁠czwartek (21.05) o godz. 16:15. Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę (23.05) o godz. 11:00.

 

  • Przyszła niedziela to także Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas przyjmowania Komunii Świętej Wielkanocnej. Przypominam także, że trwa 9. dniowa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się mieszkańców Przezchlebia z ul. Szkolnej

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. opowieść kobiety, Somalijki o jej dążeniu od islamu przez ateizm aż do Chrystusa, a także o tym, czy we współczesnym świecie wniebowstąpienie Pańskie ma nam jeszcze coś do powiedzenia?

10.05.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach Świętych w ramach nabożeństw majowych będziemy się modlić przy Krzyżach przy Kościele o błogosławieństwo w pracy na roli, o dobre urodzaje i za cierpiących głód.

 

  • W środę po Mszy Św. szkolnej i nabożeństwie odbędzie się odbiór alb dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

  • W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństw majowych.

 

  • W sobotę przypada 16. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Jadwigi zostanie odprawione o godzinie 17:30 w ramach nabożeństwa majowego.

 

  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka specjalna na zakup pelletu do ogrzewania naszego Kościoła.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za Rolników.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o ministrantach, którzy są nieodłączną częścią każdej parafii, a także przesłanie Maryi do współczesnych Kobiet.

03.05.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo majowe.

 

  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, dlatego dziś
    o godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji.

 

  • Także w poniedziałek zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie 1. klasy szkół średnich przygotowujące się do bierzmowania.

 

  • W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek i czwartek miesiąca. We wtorek o godzinie 17:45 zapraszam na Koronkę do św. Michała Archanioła, a w czwartek o godzinie 8:00 Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

  • W środę po Mszy Świętej Szkolnej zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie.

 

  • W czwartek odbędzie się w naszym dekanacie Diecezjalne Spotkanie Młodych połączone z czuwaniem przed święceniami diakonatu. Rozpoczęcie o godzinie 19:00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Kamieńcu.

 

  • W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Jest to także rocznica wyboru papieża Leona XIV, pamiętajmy o Nim w modlitwach.

 

  • Także w piątek o godzinie 19:30 zostanie odprawiona Msza Święta z modlitwą w intencji uzdrowienia.

 

  • W sobotę o godzinie 10:00 w kościele katedralnym w Gliwicach odbędą się święcenia diakonatu.

 

  • W przyszłą Niedzielę przypada 9. rocznica śmierci ks. Wiktora Pielesza, o godzinie 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Jego intencji.

 

  • Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam do udziału w nich, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej, w soboty
    o godzinie 17:30, a w niedzielę o godzinie 14:30. W soboty nie będzie możliwości spowiedzi bezpośrednio przed Mszą Świętą.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za Strażaków.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o świątyni Sagrada Familia, a także o nowych faktach w sprawie śmierci ks. Popiełuszki. W sprzedaży także nowy numer Historii Kościoła oraz Mały Gość Niedzielny.

26.04.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na Nieszpory.

 

  • W zeszłym tygodniu podczas zbiórki na zakup pelletu do naszego kościoła udało się nam uzbierać 6063 zł. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.

 

  • W środę o godzinie 18:00 w parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach nasza młodzież przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk ks. bpa Andrzeja Iwaneckiego.

 

  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po nabożeństwie majowym rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godzinie 21:00.

 

  • W najbliższy piątek z racji „majówki” biskup gliwicki Sławomir Oder mając na względzie dobro duchowe wiernych, udzielił wszystkim wiernym przebywającym w granicach Diecezji Gliwickiej dyspensy od obowiązku zachowania charakteru dnia pokutnego oraz wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

 

  • Także w piątek, 1 maja zachęcam do uczestnictwa w 13. Pieszej pielgrzymce z Żernik do Matki Jedności w Zabrzu-Rokitnicy. Rozpoczęcie o godzinie 9:00 Eucharystią w kościele w Żernikach, zakończenie o godzinie 14:00 w Zabrzu Rokitnicy, nabożeństwem i agapą.

 

  • W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam do udziału w nich, od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej, w soboty
    o godzinie 17:30, a w niedzielę o godzinie 14:30. W soboty nie będzie możliwości spowiedzi bezpośrednio przed Mszą Świętą.

 

  • Także na sobotę, w tym roku została przeniesiona z 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Opuszcza się zatem liturgiczny obchód pierwszej soboty miesiąca. W tym dniu Msza z Uroczystości zostanie odprawiona o godzinie 8:00 w intencji czcicieli Różańca Świętego, a o godzinie 18:00 Msza Święta z niedzieli. Nabożeństwo majowe zostanie wyjątkowo odprawione w tą sobotę po porannej Mszy Świętej.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej modlimy się za młodzież przyjmującą sakrament Bierzmowania.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. rozmowa z wyświęconymi w ostatnich latach księżmi, co dzieje się z powołaniami w Polsce, oraz o procesie beatyfikacyjnym księży, zamordowanych w obozach na Wschodzie.

19.04.2026

  • Dziś na godzinę 15:00 zapraszam na nabożeństwo pod hasłem 'Pokój Wam', przygotowane przez młodzieżowy zespół „4 plus”, a także gościnnie przez młodzież z parafii św. Floriana w Czekanowie.

 

  • Także dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka na zakup pelletu do naszego kościoła.

 

  • Również dziś obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Nasza schola przygotowała koszyczki z fragmentami Pisma Św. Dziś dzieci będą stały po mszach z tyłu kościoła, a w ciągu tygodnia koszyczek ze Słowem Bożym będzie na stoliku 'prasowym'. Zachęcam do zabierania karteczek, rozważenia otrzymanego fragmentu, odnalezienia go w Piśmie Świętym i przeczytania większego fragmentu. Dodatkowo od poniedziałku do piątku, 15 minut przed Mszą św. będzie czytane w naszym kościele Pismo Św. Serdecznie zapraszam, by przyjść do kościoła odpowiednio wcześnie.

 

  • W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

 

  • W piątek na godzinę 19:30 zapraszam do modlitwy w ramach wieczoru Uwielbienia.

 

  • W sobotę przypada święto św. Marka, ewangelisty. Po Mszy Świętej zapraszam na zwyczajowe nabożeństwo przy Krzyżu Misyjnym, o błogosławieństwo w pracy na roli.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej, modlimy się za mieszkańców Przezchlebia z ul. Stawowej.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o zakończonej misji wokół Księżyca, a także o tym dlaczego ludzie wracają do Kościoła?

12.04.2026

  • Dziś na godzinę 14:30 zapraszam na nabożeństwo do NSPJ i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.

 

  • W Poniedziałek Wielkanocny podczas zbiórki do puszek na KUL i Instytucje Oświatowe Diecezji Gliwickiej udało się nam uzbierać 1230 zł. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać.

 

  • W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam 2 klasy szkół średnich przygotowujące się do sakramentu Bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie.

 

  • Także w poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszam chętnych do pomocy w sprzątaniu dekoracji świątecznej.

 

  • W czwartek przypada 16. Dzień miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 8:00 zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Jadwigi.

 

  • W najbliższy piątek zapraszam na 'Noc młodych'. W programie: wartościowy film, Adoracja Najświętszego Sakramentu, zabawa i rozgrywki sportowe. Początek o 18:00 w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach z nocowaniem. Zapisy dla klas ósmych i młodzieży szkół ponadpodstawowych. Szczegóły w zakrystii - zapisy do środy włącznie.

 

  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na zakup pelletu do naszego kościoła.

 

  • Także w przyszłą niedzielę na godzinę 15:00 zapraszam na nabożeństwo pod hasłem 'Pokój Wam', przygotowane przez młodzieżowy zespół „4 plus”, a także gościnnie przez młodzież z parafii św. Floriana w Czekanowie.

 

  • W tym tygodniu w ramach modlitwy sąsiedzkiej, modlimy się za wszystkich zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

 

  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, dziś m. in. o kulcie Bożego Miłosierdzia
    i zyskujących popularność kołach koronkowych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Jadwigi, siedziba: Ziemięcice, Mikulczycka 16.